4 Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy czas nowenny przed świętami Bożego Narodzenia. Przez modlitwę przygotujmy nasze serca do spotkania z przychodzącym do nas Bogiem. Od poniedziałku do czwartku roraty o godz. 6:30. Zapraszamy do czuwania.
 2. W najbliższych dniach zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej:
  ● Poniedziałek, godz. 15 – 17: uczniowie klas 4,5,6 SP.
  ● Wtorek, godz. 15 – 17: uczniowie klas 7,8 SP.
  ● Środa, godz. 15 – 17 (spowiadać będzie 3 kapłanów).
 3. W poniedziałek po zakończonej spowiedzi będziemy ubierać choinki i przygotowywać szopkę. Chętnych młodych ze szkół średnich zapraszamy do pomocy.
 4. W zakrystii można jeszcze otrzymać pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
 5. W środę, 23 grudnia rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w czwartek dzień jego imienin. Polecamy w modlitwie naszego Ordynariusza.
 6. W najbliższych dniach będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, za-mieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
  W Boże Narodzenie Msze święte będą sprawowane o godzinach: 0:00 Pasterka, 8:00, 10:30, 12:00.
  W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w papieskim błogosławieństwie URBI ET ORBI. Uroczystość wypada w piątek, ale nie obowiązuje wstrzemięźliwość od po-karmów mięsnych. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 7. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku, 24 grudnia, na piątek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 8. W sobotę 26 grudnia święto św. Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika za wiarę. Msze święte będą sprawowane o godzinach: 8:00, 10:30, 12:00. Ofiarami na tacę wspieramy katolickie uczelnie.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje w parafii.

Intencje mszalne 21 – 27 XII 2020 r.

PONIEDZIAŁEK21 grudnia
6:301) + Jan ZAJĄC w 20. rocznicę śmierci
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od pracowników Faniny (odprawia Ks. Paweł M.)
3) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Tomasz P.)
4) + Leszek RYGIEL – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Adam S.)

WTOREK22 grudnia
6:301) + + Cecylia, Jan, Franciszek
2) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Tomasz P.)
3) + Kazimierz FARBOTNIK – od pracowników Faniny (odprawia Ks. Paweł M.)

ŚRODA23 grudnia
6:301) + Danuta BACHUSZ
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od sąsiadki z rodziną (odprawia Ks. Paweł M.)
3) + Kazimierz FARBOTNIK – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Adam S.)
4) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Tomasz P.)
17:00+ Zbigniew NUCKOWSKI w 30. dzień po śmierci

CZWARTEK24 grudnia
6:30+ Julia WINNICKA

PIĄTEKBoże Narodzenie25 grudnia
0:00ZA PARAFIAN
8:00W intencji MISJI katolickich
10:30+ Małgorzata DOŁĘGA
12:00+ Leon SZPILYK w 3. rocznicę śmierci – od rodziny Bożków

SOBOTAŚw. Szczepana26 grudnia
8:001) ZA PARAFIAN
2) + Ks. Zygmunt JARZYNA – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Adam S.)
10:30+ + Anna, Michał PAWŁOWSCY
12:00+ Mateusz SZMYD

NIEDZIELAŚWIĘTEJ RODZINY27 grudnia
8:00+ + Tacjanna, Jan, Andrzej HORAK
10:30+ + Franciszek SOLKA, Wiesława(k), Michał PROKOP
16:001) ZA PARAFIAN
2) + Leon SZPILYK – od uczestników pogrzebu (odprawia Ks. Adam S.)

Udostępnij
Kategorie: Aktualności