II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

JOSÉ LEONARDO (1601-1652), Święty Jan Chrzciciel na pustyni

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje nas do duchowej odnowy, umacniania więzi z Panem Bogiem i bliźnim. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponie-waż z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy. Polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka mszalna na WSD w Przemyślu, oraz do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. W Adwencie Msze święte w dni powszednie o godz. 6:30. Zapraszamy do adwentowego czuwania. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku).
 4. W poniedziałek 5 XII o godz. 17:00 w Domu Parafialnym będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Od godz. 15:00 Dom Parafialny będzie otwarty w oczekiwaniu na tego wyjątkowego Gościa. Zapraszamy serdecznie dzieci z rodzicami. We wtorek 6 grudnia, liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja niech usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
 5. W środę, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii Msze Święte o godz. 6:30 oraz 17:00.
 7. 8 grudnia, na wieczornej Eucharystii błogosławieństwo i nałożenie medalików dzieciom z klasy trzeciej.
 8. W sobotę 10 XII, do sprzątania kościoła prosimy parafian z Buszkowiczek, nr domów: 49, 49A, 49C, 49D, 50, 51, 51A. Dziękujemy.
 9. Na stoliku do nabycia Wigilijne Świece Caritas. Ofiara za świecę (10zł) przeznaczona jest na charytatywne dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 10. Jeszcze w tym tygodniu będą roznoszone do naszych domów pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 11. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu grudniu głoszone są w Parafii MB Królowej Polski w Przemyślu. Spotkania są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00.

Intencje mszalne 5 – 11.12.2022

PONIEDZIAŁEK św. Saby Jerozolimskiego5 grudnia
6:30+ Jan ZAKIELARZ

WTOREKśw. Mikołaja6 grudnia
6:30+ Jan ZAKIELARZ 3.r.śm.

ŚRODAśw. Ambrożego7 grudnia
6:30+ Elżbieta SZUMEŁDA

CZWARTEKUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP8 grudnia
6:30+ Zbigniew BARANOWSKI 2.r.śm.
17:00O błogosł. Boże i opiekę Matki Najświętszej dla sióstr z Róży NMP Niepokalanej

PIĄTEKśw. Leokadii, św. Juana Diego9 grudnia
6:30+ Elżbieta PROKOP od rodz.: Studnicki, Szymański,
Koniuszy

SOBOTAśw. Grzegorza III, papieża10 grudnia
6:30+ Helena JAKUBUS od Zofii Rabczak

NIEDZIELA III Niedziela Adwentu11 grudnia
8:00ZA PARAFIAN
10:30+ + Mikołaj, Jan, Julia
16:00+ ks. Zygmunt JARZYNA od grupy pielgrzymkowej LOURDES 2019
Udostępnij
Kategorie: Aktualności