Niedziela Świętej Rodziny, 26 grudnia 2021 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

Philippe de Champaigne (1602-1674), Jezus wśród uczonych

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 17:00.
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. W środę 29 XII na godz. 15 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Buszkowic, nr domów: 47, 48, 51, 52, 53.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Parafianom uczestniczącym w Roratach – za adwentowe czuwanie, szczególnie dzieciom przychodzącym z lampionami, organiście za prowadzenie śpiewu Godzinek. Bóg zapłać kapłanom za posługę sakramentalną w konfesjonale.
    Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy w ostatnim czasie pomagali w przygotowaniu kościoła na czas Bożego Narodzenia. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do naszego kościoła (Ł.Fac – choinki i ozdoby, M.S.Kopko, J.T.Łaba, Bednarski), oraz pomagającym w montażu, ubieraniu choinek i przygotowaniu szopki: A.Kurasz, M.Żywczak, M.Kurasz, M.Kaczmarska, E.Gawor, E.Stasicka, J.Czyż, A.Malicka, Alan Łuc, M.Kopeć, M.Korpal, Sz.Szurdak, F.Podwyszyński, J.Żywczak – Bóg zapłać!
  6. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 17:00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  7. W sobotę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  8. Dzisiejsza taca na dom EMAUS, Księży Emerytów, WSD i UP JP II w Krakowie. Ofiarami wpieramy katolickie uczelnie teologiczne w Polsce. Za tydzień składka na WSD w Przemyślu.

Intencje mszalne 27.12.2021 – 2.01.2022

PONIEDZIAŁEKśw. Jana Apostoła27 grudnia
7:00+ Danuta SEREDYŃSKA 9.dz. po śm. od syna Artura z rodziną
17:00① + Karol PSTRĄG r.śm.
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (13) od B.A. Półchłopków

WTOREKśw. Młodzianków28 grudnia
17:00① + Barbara WALCZAK
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (14) od Kamińskiej, Malickich, Wodków, Deryng, Kamińskiego, Rzeszutków

ŚRODA św. Tomasz Becketa29 grudnia
17:00① + Małgorzata LEJA 7.r.śm.
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (15) od chrześniaka i rodziny Badeckich

CZWARTEK30 grudnia
17:00① + Katarzyna KUZYK
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (16) od chrześnicy z rodziną

PIĄTEKśw. Sylwestra31 grudnia
17:00① + Marian GABRYSZ od braci z Róży św. Józefa
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (17) od Joanny Drapała z Przemyśla z rodziną

SOBOTAŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI1 stycznia
8:00① ZA PARAFIAN
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (18) od Kazimierza Łuca z Woli Węgierskiej z rodziną
10:30+ + Gizela, Ludwik WINCZURA
16:00+ Artur SZYMCZYSZYN

NIEDZIELA2 stycznia
8:00①+ + Władysław, Paulina, Władysław, Anna
② + Jędrzej GĘBALIK – greg. (19) od Wojciecha Zakielasza i +Barbary Wójcik
10:30+ + Józef KAZIMIERZ, Helena, Czesław
16:00ZA PARAFIAN

Udostępnij
Kategorie: Aktualności