Niedziela Świętej Rodziny, 27 grudnia 2020 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.
  2. W poniedziałek 28 grudnia – Świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela.
  3. Zbliża się koniec roku 2020. 31 grudnia zapraszamy o godz. 17:00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  4. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godzinach: 8:00, 10:30, 12:00 i 16:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 1 stycznia jest Światowym Dniem Modlitwy o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Po Mszy św. modlitwa błogosławieństwa matek oczekujących potomstwa.
  6. W sobotę 2 stycznia patronują nam: Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.
  7. W sobotę 2 stycznia na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy: Stasiowski, Rabski, Pogorzelec, Kaniowski. Dziękujemy.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnim czasie pomagali w przygotowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Sołectwu i KGW Buszkowiczki – ofiarodawcom choinek i ozdób świątecznych do naszego kościoła. Dziękujemy dzieciom za udział w roratach i przygotowanie łańcucha dobrych uczynków. Organiście za prowadzenie śpiewu godzinek i na roratach. A.Kuraszowi i J.Dębickiemu, kościelnej, młodzieży – za przygotowanie choinek i szopki, dekoracje świąteczne i ubieranie choinek. Bóg zapłać!

Intencje mszalne 28.12.2020 – 3.01.2021

PONIEDZIAŁEK28 grudnia
17:001) + Józef GIERLA – od rodziny Kozek
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od Wojniczów (odpr. Ks. Paweł M.)
3) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Tomasz P.)
4) + Tadeusz MATERLAK – od rodziny Kwiatkowskich (odpr. ks. Piotr P.)
5) + Jadwiga DEC – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Adam S.)

WTOREK29 grudnia
17:001) + + Jan, Aniela oraz za zmarłych z rodziny
2) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Tomasz P.)
3) + Leszek RYGIEL – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Adam S.)
4) + Kazimierz FARBOTNIK – od Wiktora Łuca (Ks. Paweł M.)

ŚRODA30 grudnia
17:001) Za + + z rodz. SZCZURKÓW, oraz za +ks. Zygmunta Jarzynę
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od Dziadkiewicz, Dwornik, Kalata (odpr. Ks. Paweł M.)
3) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Tomasz P.)
4) + Katarzyna SZARUGA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Adam S.)
5) + Tadeusz MATERLAK – od Heleny Leszczyszyn i Zdzisławy Mierzwy (odpr. ks. Piotr P.)

CZWARTEK31 grudnia
17:001) + + Wiktoria FEDYNIAK 56.r.śm., Wanda
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od D.K.Bąk (Ks. Paweł M.)
3) + Henryk RUŻYCZKA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Tomasz P.)

PIĄTEKŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI1 stycznia
8:00+ Janusz ANDRUKIEWICZ 3.r.śm.
10:30+ Krystyna RZESZUTEK 4.r.śm.
12:00ZA PARAFIAN
16:00+ Jędrzej GĘBALIK – od A.G.Pęcak z rodziną

SOBOTA2 stycznia
17:001) + Stanisław DĄBEK – od Smuków i Kuraszów
2) + Kazimierz FARBOTNIK – od chrześnicy Wioletty z rodz. (odpr. Ks. Paweł M.)
3) + Günther BECKER – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Adam S.)

NIEDZIELA3 stycznia
8:00+ Genowefa SAŁDAN
10:30+ Małgorzata DOŁĘGA – od siostry Doroty z rodziną
16:001) ZA PARAFIAN
2) + Ks. Zygmunt JARZYNA – od uczestników pogrzebu (odpr. Ks. Adam S.)

Udostępnij
Kategorie: Aktualności