Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/The_Resurrection_%E2%80%93_NG.O_477.jpg/400px-The_Resurrection_%E2%80%93_NG.O_477.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Msze św. o godz. 6:00 (rezurekcja), 9:00, 10:30 i 12:00. Po Mszach św. o godz. 9:00 i 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna na WSD w Przemyślu.
 2. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi. (Miastu i Światu).
 3. Od Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy. W kolejne dni oktawy trwamy na modlitwie nowennowej przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Taca na wsparcie katolickich wyższych uczelni w Polsce. Słuchamy Listu Rektora KUL JP II.
 5. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00. Pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi świętej.
 6. W piątek z racji Oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień druga Niedziela wielkanocna – przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek Caritas. Można przynieść Skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną i złożyć przed ołtarzem. Taca na inwestycje w parafii.
 8. W sobotę 10 kwietnia rocznica katastrofy smoleńskiej z 2010 r. W modlitwie polecamy ofiary tej tragedii.
 9. W sobotę 10 kwietnia, na godz. 9:00 zapraszam chętną młodzież do sprzątania Kościoła i demontażu dekoracji.
 10. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za posługę sakramentalną w konfesjonale. Dziękuję kościelnej, organiście oraz tym, którzy pomagali przygotować kościół, Ciemnicę i Grób Pański (Andrzej K., Mateusz K., Jagoda C.). Dziękuję przede wszystkim Liturgicznej Służbie Ołtarza, czyli ministrantom i lektorom za obecność i posługę przy ołtarzu. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie, a zwłaszcza siostrom i braciom z Róż Żywego Różańca oraz młodzieży.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składane w czasie Gorzkich Żali, oraz od Róż różańcowych: Róża św. Józefa; Róża MB Królowej Polski; Róża Narodzenia NMP; Róża MB Anielskiej; Róża MB Szkaplerznej; Róża Niepokalanego Poczęcia NMP; Róża Wniebowzięcia NMP; Róża MB Królowej; Róża Zwiastowania NMP; Róża MB Bolesnej; Róża NMP Nieustającej Pomocy; Róża MB Różańcowej; Róża MB Częstochowskiej; Róża Nawiedzenia NMP.

Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o pustym grobie.
Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania.
Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, do których Pan nas posyła. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie.


ks. PROBOSZCZ

Intencje mszalne 4 – 11.04.2021

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY5 kwietnia
8:00+ Władysław PAWLISZAK 2.r.śm
10:30+ Mateusz SZMYD
12:00ZA PARAFIAN

WTOREK6 kwietnia
18:00+ Bogumiła NOWAKOWSKA od Z.A. Mierzwa

ŚRODA 7 kwietnia
7:00+ Walenty ŁAMASZ 49.r.śm.
18:00+ Jan STEFAŃSKI
CZWARTEK8 kwietnia
18:00+ Kazimierz ANTONIÓW 9.r.śm.

PIĄTEK9 kwietnia
18:00+ Barbara WALCZAK od Sałdanów i Krupów

SOBOTA10 kwietnia
18:00+ Henryk USTRZYCKI 7.r.śm.

NIEDZIELANiedziela Miłosierdzia Bożego11 kwietnia
8:00+ Anna, Franciszek SOKOŁOWSCY, oraz za ++ z rodziny
10:30+ Urszula CHABKO 1.r.śm. od ciotecznego wnuka Rafała
16:00ZA PARAFIAN

Udostępnij
Kategorie: Aktualności