Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

GIOVANNI BATTISTA TIEPOLO (1696-1770) – Ukrzyżowanie, 1745-50

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczną. Naszą wspólnotę odwiedza ks. bp Krzysztof CHUDZIO. O godz. 10:30 Msza św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Ogarnijmy serdeczną modli-twą posługę pasterską bpa. Krzysztofa. Prośmy też za młodych aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 3. Dziś o 15:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego Aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Koronką do Bożego Miłosierdzia z Wypominkami będziemy modlić się za zmarłych.
 4. Msze święte w dni powszednie o godz. 17:00. Po Mszy św. Różaniec z Wypominkami za zmarłych. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne. W miesiącu listopadzie można uzyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 6. We wtorek, 22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi oraz psałterzystom składamy serdeczne podziękowanie za posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. We wtorek modlitwy do św. Rity z uczczeniem relikwii.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz modlitwy do św. Ojca Pio.
 8. W sobotę 26 XI, do sprzątania kościoła prosimy parafian z Buszkowiczek, nr domów 46C, 46D, 46E, 46G, 46N, 46P, 47. Dziękujemy.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa na ziemię.
 10. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz ofiarę złożoną na DAR OŁTARZA, którym są renowacja i złocenie 2 kielichów, pateny i puszki.
 11. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w parafii złożone w ubiegłą niedzielę.

Intencje mszalne 21 – 27.11.2022

PONIEDZIAŁEK Ofiarowanie NMP 21 listopada
17:00 ① + Andrzej SZYMAŃSKI od E.A.Foremnych
② + Zbigniew MAZUR od E.Szymczyszyn z rodz. (x.Tomasz L.)
③ + Zbigniew NUCKOWSKI od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
WTOREK św. Cecylii 22 listopada
17:00 ① Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Kazimiery Dąbrowskiej
② + Stanisława CZYCZ 9.dz. po śm. (od syna Wiesława)
③ + Zbigniew MAZUR od rodz. Tysowskich i Muszaków (x.T.L.)
④ + Zbigniew WIDAJ od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
ŚRODA św. Klemensa, św. Kolumbana 23 listopada
17:00 ① + Stanisław GERULA od rodz. Zborowskich z Radymna
② + Bogusław GAWDA od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
③ + Zbigniew MAZUR od Marii i Bogdana Motyl (x.Tomasz L.)
CZWARTEK św. Andrzeja Dung-Lac i Tow. 24 listopada
17:00 ① + Danuta SEREDYŃSKA od dyrekcji i pracowników SP w Bolestraszycach
② + + Emilia, Franciszek KLOCKO
③ + Zbigniew MAZUR (x.Tomasz Lisiecki)
④ + Zbigniew NUCKOWSKI od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
PIĄTEK św. Katarzyny Aleksandryjskiej 25 listopada
17:00 ① + Krystyna KOWALSKA 2.r.śm.
②+ Zbigniew NUCKOWSKI od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
② + Zbigniew MAZUR od ucz. pogrz. (x.Tomasz Lisiecki)
SOBOTA św. Jana Berchmansa, św. Konrada 26 listopada
17:00 ① Dziękczynna z okazji 18. urodzin Michała z prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo
② + Bogumiła NOWAKOWSKA od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
③ + Stanisława MISIAK od siostrzenicy Joanny (x.Tomasz L.)
NIEDZIELA I ADWENTU 27 listopada
8:00 ① + Andrzej SZYMAŃSKI od prac. ARBORETUM
② + Barbara WALCZAK od ucz. pogrz. (x.Adam S.)
10:30 ①+ Stefan SROKA 10.r.śm.
② + Stanisława MISIAK od bratowej i bratanic (x.Tomasz L.)
16:00 Dziękczynna w 1. r. urodzin Rozalii MAZUR z prośbą o błogosławieństwo Boże


Udostępnij
Kategorie: Aktualności