Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 26 maja 2024 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

Tryptyk ze Świętą Trójcą, NIDERLANDY, ok. 1390 r.

Ogłoszenia duszpasterskie


 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Dziś 26 maja obchodzimy Dzień Matki – w szczególny sposób otaczamy miłością i wdzięcznością wszystkie mamy i polecamy opiece Matki Najświętszej. Po południu o 15:30 nabożeństwo majowe.
 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.
 3. Nabożeństwa majowe w kościele (pon-czw.) o godz. 17:30, przy kapliczce Matki Bożej w Buszkowiczkach o 19:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena w Buszkowiczkach.
 5. We wtorek liturgiczne wspomnienie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, patrona Szkoły Podstawowej w Buszkowicach. W naszym kościele o godz. 8:15 Msza św. z okazji Święta Szkoły. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek, 30 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO (Święto nakazane). Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w Buszkowicach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy figurze św. Jana Pawła II przygotowuje młodzież naszej parafii, II ołtarz przy remizie OSP Buszkowice, III ołtarz przy posesji p.A.Kowalskiego, IV ołtarz przy kapliczce NSPJ i tam zakończenie procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji wszystkich parafian, dzieci komunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Niech udział w procesji będzie manifestacją naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Postarajmy się też przyozdobić okna naszych domów obrazami bądź emblematami eucharystycznymi. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wokół kościoła.
 7. W piątek po Mszy św. zakończenie nabożeństw majowych. Próba przed bierzmowaniem.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o 17:30 Różaniec. Po Mszy św. Nabożeństwo czerwcowe i procesja.
 9. W przyszłą niedzielę 2 czerwca w naszej parafii Uroczystość Nawiedzenia Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpocznie się o godz. 18:00. Oczekiwanie na przyjazd Obrazu rozpocznie się już o 17:30. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu w życiu naszej parafii. Podczas uroczystości będzie sprawowany sakrament bierzmowania.
 10. W tym tygodniu o ofiary na sprzątanie kościoła prosimy parafian z Buszkowiczek od nr 176 do 195.
 11. W zakrystii można nabyć piękny album: „TYM ŻYJEMY – bł. Rodzina Ulmów. Album jest pamiątką z uroczystości beatyfikacji oraz cegiełką na budowę Centrum Dziedzictwa im. bł. Rodziny Ulmów w Markowej.

Intencje mszalne 27.05-2.06.2024 r.

PONIEDZIAŁEK
27 maja
18:00➀†† Stanisław DROŃ, Andrzej
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(22)
19:00W int. PARAFIAN przy kapliczce św. Jana Nepomucena w Buszkowiczkach
WTOREK
28 maja
8:15W int. uczniów i pracowników SP im. bł. Stefana kard. Wyszyńskiego
18:00➀† Jan BARSZCZAK od siostry Bronisławy z mężem
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(23)
➂† Stefania KIEK – od u. pogrzebu
ŚRODA
29 maja
18:00
➀ †† Stefania, Stanisław STEIMETZ
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(24)
➂† Franciszek RZESZUTEK od u.pogrz.
CZWARTEK
30 maja
BOŻE CIAŁO
7:00ZA PARAFIAN
9:00Ks.Krzysztof GLINIANY – greg.(1) od chrześniaka Mateusza KURASZA
18:00
➀† Władysław SZMYD 13.r. śm.
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(25)
PIĄTEK
31 maja
18:00Święto Nawiedzenia NMP

➀ W int. Sióstr z Róży Nawiedzenia NMP
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(26)
➂† Ks.Krzysztof GLINIANY – greg.(2)
SOBOTA
1 czerwca
18:00
➀ Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski dla Helenki i rodz.
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(27)
➂† Ks.Krzysztof GLINIANY – greg.(3)
IX NIEDZIELA ZWYKŁA
2 czerwca
8:00†† Piotr, Katarzyna FLOREK; Wojciech, Maria ANTONIÓW
10:30Dziękczynna z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo Boże dla Emilii – z okazji 18. urodzin
18:00
Nawiedze-nie
Obrazu
NSPJ
➀ ZA PARAFIAN
➁† Elżbieta SZUMEŁDA – greg.(28)
➂† Ks.Krzysztof GLINIANY – greg.(4)
➃† Ludwika KAMIŃSKA – od u. pogrz.

Udostępnij
Kategorie: Aktualności