VIII Niedziela zwykła, 27 lutego 2022 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

PIETER BRUEGEL, Przypowieść o ślepcach, 1568

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość Polskiego Narodu, za uzależnionych i rodziny dotknięte alkoholizmem. Sami też podejmijmy abstynencję, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu.
 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00. Codziennie w naszym kościele modlitwa o pokój dla udręczonej wojną Ukrainy i na całym świecie. Zapraszamy do modlitwy.
 3. W tym tygodniu Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu (40 dniowy okres pokuty). Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00 i 18:00. Po wieczornej Eucharystii nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam, aby na kartkach pisać prośby i podziękowania do Matki Bożej Królowej i składać do skrzynki pod chórem. Będą one odczytywane podczas cotygodniowej Nowenny.
 4. Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły:
  • jakościowy, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia);
  • ilościowy, tzn. dwa posiłki lekkie i jeden główny (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tych przepisów rodzice powinni troszczyć się, aby również dzieci wprowadzane były w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jak znak łączności z pokutującym Kościołem. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 6. Z inicjatywy abp. Adama Szala w czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w Archidiecezji Przemyskiej Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca. Wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie całą naszą Ojczyznę.
 7. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, a w niedziele – Gorzkie Żale – o godz. 15:15. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci i uczniów SP o godz. 16:30.
  • Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian o godz. 17:30.
   W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja dobry i najsłodszy Jezu…, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na to, że w piątek będą Drogi Krzyżowe i nie będzie możliwości wyspowiadania większej liczby osób, zachęcam, aby skorzystać ze spowiedzi w dni poprzedzające. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek spowiedź święta będzie od godz. 17:00 do 18:00.
  • W poniedziałek przychodzą uczniowie z klas IV i V.
  • We wtorek przychodzą uczniowie z klas VI i VII.
  • W środę uczniowie z klasy VIII i Szkół średnich.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla wszystkich chętnych.
 9. W sobotę, 5 marca na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Buszkowic, od nr 102 do 105.
 10. Składam podziękowanie za ofiary na kościół, złożone w ostatnim czasie przelewem na konto Parafii: P.Kowalski, M.Kupiński, A.Stasiowska, Z.Mierzwa, B.Kozek. Bóg zapłać.
 11. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2022, które w tym roku odbędzie się w Jarosławiu. Na SMAP zapisujemy się w swojej parafii najpóźniej do 31 marca br. Szczegółowe informacje: mlodziez.przemyska.pl
 12. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu marcu będą głoszone w parafii Świętych Benedykta, Cyryla i Metode-go – na Kazanowie w Przemyślu.
 13. Na stoliku jest do nabycia nowy numer czasopisma „Miłujcie się” (5 zł). Są też inne czasopisma katolickie – ofiara dobrowolna. Serdecznie zachęcam do prenumeraty katolickiego tygodnika „Niedziela”, który zawiera bieżące wiadomości z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Są też strony poświęcone naszej archidiecezji. Zapisy na prenumeratę w zakrystii.
 14. W kościele na stolikach znajdują się foldery informacyjne Fundacji Pro Spe, która pomaga misjonarzom z naszej archidiecezji. Dzieło Misji można wspomóc dobrowolną ofiarą, albo poprzez przekazanie 1% podatku na wskazany numer KRS.

Intencje mszalne 28.02 – 06.03.2022

PONIEDZIAŁEK św. Hilarego28 lutego
7:00+ Franciszka(k) ILBA 52 r.śm.
18:00① + + Stanisława(k) 1.r.śm., Stanisław MISIAK
② + Stanisław ŚWITA – greg. (15) odpr. ks. Tomasz L.

WTOREKśw. Feliksa, św. Albina1 marca
18:00① + Ludwik KAWA int. od rodzin: Zając, Mańka, Studnicka, Koniuszy, Seredyńska
② + Stanisław ŚWITA – greg. (16) odpr. ks. Tomasz L.

ŚRODA POPIELCOWAśw. Agnieszki z Pragi2 marca
7:00ZA PARAFIAN
18:00① + s.Elżbieta CHOLEWA 1.r.śm.
② + Stanisław ŚWITA – greg. (17) odpr. ks. Tomasz L.

CZWARTEKśw. Kunegundy3 marca
18:00① + Stanisława(k) SZYMCZYSZYN od sąsiadów: Paczkowscy, Szmigielscy
② + Stanisław ŚWITA – greg. (18) odpr. ks. Tomasz L.

PIĄTEKśw. Kazimierza4 marca
18:00① + Piotr SZPINDOR 15.r.śm.
② + Stanisław ŚWITA – greg. (19) odpr. ks. Tomasz L.

SOBOTAśw. Wirgiliusza5 marca
7:00+ Zofia BRYDAK
18:00① + + Edward 51.r.śm., Grażyna
② + Stanisław ŚWITA – greg. (20) odpr. ks. Tomasz L.

I NIEDZIELA
WIELKIEGO POSTU
6 marca
8:00+ Jan SZYNAL 3.r.śm.
10:30① ZA PARAFIAN
② + Stanisław ŚWITA – greg. (21) odpr. ks. Tomasz L.
16:00+ Marian GABRYSZ od szef. i koleżanek z pracy córki Doroty


Udostępnij
Kategorie: Aktualności