XXX Niedziela zwykła, 25 października 2020 r.

Opublikowane przez Administrator w dniu

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś o godz. 15:30 Różaniec, następnie Msza św.
  2. Msze święte w dni powszednie o godz. 18:00.
  3. Modlitwa różańcowa w dni powszednie w o godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. W piątek 30 października na godz. 19:00 do sprzątania kościoła prosimy: Kurzepa, Żywczak B., Szczęsny Z., Ar-tym S. Dziękujemy.
  5. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
  6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 8:00 i 10:30. Po południu o godz.15.00 Nieszpory za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i modlitwy przy pięciu stacjach. Po zakończeniu procesji Msza św. (około godz. 16:00). Składka na potrzeby archidiecezji.
  7. Kartki z Wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub na tacę.

Apel Metropolity Przemyskiego przed uroczystością Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, które w tym roku przeżywać będziemy w specyficznych warunkach obostrzeń sanitarnych i okresie dużego wzrostu zachorowań na COVID-19, kieruję do kapłanów oraz wiernych przebywających na terenie Archidiecezji Przemyskiej poniższe zalecenia:
Listopad jest szczególnym okresem modlitewnej pamięci o zmarłych, nawiedzania cmentarzy i czasem zyskiwania odpustów.
W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
Polecając modlitwie Miłosiernemu Bogu zmarłych Księży, Biskupów, Kapłanów oraz Wiernych naszej Archidiecezji, wszystkim z serca błogosławię
✠ Adam Szal, Metropolita Przemyski

Intencje mszalne 26.10 – 1 XI 2020 r.
 
PONIEDZIAŁEK26 października
18:001) + + Jadwiga, Ireneusz
2) + Ryszard Deryng (odpr. ks. Adam Sycz)

WTOREK27 października
18:001) + Tadeusz SZYMCZYSZYN
2) + Leon Szpilyk (odpr. ks. Adam Sycz)

ŚRODAŚwiętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza28 października
18:001) + + Tadeusz HRYNKIEWICZ, Maria, Edward, Henryk, Urszula, Piotr
2) + Katarzyna Szaruga (odpr. ks. Adam Sycz)

CZWARTEK29 października
18:00+ Genowefa PELCZARSKA 6.r.śm.

PIĄTEK30 października
18:00

1) + Grażyna HOREJDA 7.r.śm.
2) + Gunther Becker (odpr. ks. Adam Sycz)
SOBOTA31 października
18:001) Dziękczynna w 8. urodziny Michała z prośbą o błogosławieństwo Boże
2) + Antoni Dziedzic (odpr. ks. Adam Sycz)

NIEDZIELA Uroczystość Wszystkich Świętych1 listopada
8:00+ Wojciech KWIATKOWSKI
10:301) ZA PARAFIAN
2) + Ks. Zygmunt Jarzyna (odpr. ks. Adam Sycz)
16:00+ + Władysław, Wincenty, Władysław

Udostępnij
Kategorie: Aktualności